Noc venku

Autoři: Gabriela Geislerová, Irena Prajzlerová a Veronika Vágnerová

Na konci listopadu již tradičně balíme karimatku, spacák a trvanlivé potraviny a vyrážíme na „Noc venku“. Akce věnovaná problematice bezdomovectví zaujala i žáky naší školy, kteří se zapojili nejen do sbírky potravin pro potravinovou banku, ale i do symbolického přespání ve třídě. V letošním roce se nám podařilo zapojit i třídy prvního stupně, kde děti nasbíraly velké množství potravin a účastnily se dopoledního programu v Hankově domě. Se staršími žáky jsme se sešli v podvečer před divadlem, kde pokračoval program vyhodnocením výtvarné soutěže, přednáškou o závislostech, bubnováním seniorek a benefičním koncertem skupiny The Last Revolution – Green Day Revival. Děti velmi zaujaly i skutečné příběhy lidí bez domova, o kterých si mohly přečíst na stěnách v předsálí. Večer jsme se přesunuli do školy, kde jsme přespali. Letos se k nám přidala i třída 3. A s paní učitelkou Evou Kukalovou. Ráno jsme vstávali velmi brzy. Čekal nás úklid tříd, ranní hygiena a snídaně před Hankovým domem, kde všichni obdrželi certifikáty spáče. Dopoledne jsme pak věnovali práci ve skupinkách, kdy se děti zamýšlely nad příběhy lidí bez domova. Na besedu k nám do školy přijeli také organizátoři akce – pan Lupač a pan Hauke, kteří velmi ochotně i po náročné noci venku odpovídali na všetečné otázky našich žáků. Byli jsme překvapeni, do jaké hloubky někteří nad danou problematikou bezdomovectví přemýšlejí a snaží se pochopit, jak funguje pomoc lidem v nouzi. Moc také děkujeme rodičům za potraviny, které děti přinesly. Vím, že v dnešní době je těžké myslet ještě na druhé, a to víc si Vaší pomoci vážíme. Děkujeme také všem kolegům, kteří se do akce se svojí třídou zapojili.

Další foto zde.