Neviditelné písmo

Veronika Čiháková
I žáci druhé třídy mohou na naší škole zažít hodinu chemie. Tomu tak bylo minulý týden, kdy nám pan učitel Vratislav Kacelt přišel odhalit tajemství neviditelného písma. Potřebovali jsme k tomu papír, citronovou šťávu, špejle a neviditelné tahy mohly začít. Vznikaly různé obrázky a nad horkým plemenem se postupně odkrývalo jejich tajemství. Zajímavé kresby dětí, jako například Soví dům, Hugo, Hvězda smrti, vystoupily ze své neviditelnosti. Viditelnou se stala i neviditelně nakreslená mapa, podle které děti hledaly ukrytý poklad. Nejen zlaté mince byly pro děti odměnou. Pokus, který samy provedly, se pro ně stal velkým zážitkem. Tato hodina je počátkem dalších plánovaných setkání s chemickými pokusy. Zároveň si tak děti vytvářejí přátelský vztah k tomuto předmětu, který pro ně může být i na druhém stupni plný velkých objevů.