Letem světem ve školní družině

Autorky: vychovatelky ŠD
Letošním školním rokem nás opět ve školní družině provází celoroční hra. Její název zní: ,,Letem světem - poznáváme státy světa."
V září jsme si povídali kdo, kam a čím už cestoval a kam bychom se moc rádi podívali.
V říjnu jsme ,,navštívili" Severní a Jižní Ameriku, kde jsme si ukázali mapu Ameriky, řekli jsme si o hlavním městě Kanady, USA, Argentiny, Kolumbie aj. Povídali jsme si o indiánských kmenech na severu i o jižním karnevalu v Riu de Janeiro.
V listopadu nás zaujalo Japonsko svým tradičním jídlem sushi, bojovým uměním Aikido a kulturou známou po celém světě: KARAOKE, ORIGAMI, IKEBANA, KIMONO, GEJŠA, SUMÓ, JUDO, KARATE aj.
V prosinci , v předvánoční době, jsme si povídali o Rusku, jeho zvycích a tradicích - JOLKA, DĚDA MRÁZ, SAMOVAR, BORŠČ, BABUŠKY, pohádky Mrazík a Jen počkej zajíci 🙂
No a v lednu jsme ,,zaletěli" do teplé Austrálie ke klokanům, vombatům a koalám. Namalovali jsme si nebo vyrobili bumerang. Na mapě si ukázali kde Austrálie leží, její hlavní město, kam doplul Nemo 🙂, prohlédli jsme si vlajky Austrálie a Oceánie. seznámili jsme se s životem v této zemi, kde v prosinci mají léto.
Během putování světem hrajeme různé hry, luštíme kvízy, malujeme a vyrábíme. Cílem celoroční hry je rozvíjet komunikaci a spolupráci mezi dětmi a podporovat zeměpisné znalosti.
A které státy nás ještě čekají? V únoru to bude Afrika, ale i aktuální povídání o olympijských hrách, symbolech, významu a rozdílu mezi zimní a letní olympiádou. V březnu pak Itálie, v květnu Kuba a Karibské ostrovy a v červnu zhodnocení hry a náměty na hru novou v příštím školním roce.
Celá hra je přizpůsobena věku dětí a jistě zábavnou formou všechny zaujme. A i když nedokážeme ,,navštívit" všechny státy světa, ,,letem světem" aspoň trošku rozšíříme znalosti dětí.

Foto zde.