Kroužky na školní rok 2023-2024

Vážení rodiče, milý žáci,

v letošním školním roce nabízíme níže uvedený seznam kroužků, který byl rozdán na třídních schůzkách.

Název Učitel Náplň Skupina dětí Termín Částka za pololetí
Sovičky Podubecká, V. Čiháková Logické hry a úlohy. Rozvoj jazykových a literárních dovedností. Fyzikální a chemické pokusy. Zajímavosti ze zoologie, botaniky. Z čeho se skládá lidské tělo? Jak funguje vesmír?  Součástí kroužku budou i exkurze.

1. - 2. třída čtvrtek
6. vyučovací hodina
Dětská jóga Krausová Jóga zaměřená na dětský věk

1. - 5. třída Pondělí
Házená Zorád,
Picha
Je zaměřen na rozvoj pohybových schopností a herní spolupráce při míčových hrách se zaměřením na miniházenou. Pravidelně je pak možnost účastnit se turnajů Školní ligy házené mezi královédvorskými školami (2. - 5. třída).

1. - 7. třída Pátek   7:00 - 7:45 200 Kč
Atletika Erbenová Základy atletických disciplín, všeobecná pohybová průprava a sportovní hry.

1. - 3. třída Středa
v rámci družiny
ŠIKULKY Výborná Práce s různými materiály (papír, textil, dřevo, plast, vlna, …), vyrábění praktických výrobků

2. - 5. třída Středa
v rámci družiny
Kreslení při ŠD Hanzlíčková Kreslení, malování a tvoření ilustrací. Individuálním přístupem, zábavnou formou a bez stresu dojdeme společně k pěkným výsledkům. Budeme zkoušet různé techniky, vyrábět pohlednice a vymýšlet ilustrace.

1. - 5. třída Čtvrtek
Zpěv G. Šulcová Zpívání lidových i moderních písní

1. - 5. třída Úterý
v rámci družiny
Kuchtík G. Šulcová Učíme se základy stolování a jednoduché teplé i studené pokrmy

1. - 5. třída Úterý
500 Kč
Kytara G. Šulcová Seznámení s nástrojem a osvojování si základní akordy

1. - 5. třída Čtvrtek
v rámci družiny
Mediální tvorba a robotika Balek Práce na školním časopisu s rozdělením rolí a činnosti každého žáka na své části, propojení s veřejností (rozhovory na dané téma) ve škole i venku, smysluplná práce s textem, mobilními zařízeními. Práce s různými roboty ve škole (ozobot, Lego Mindstorms, Micro:bit) a tvorba různých projektů.

4. - 8. třída středa
200 Kč
Přírodovědný kroužek Štěrba Příprava na přírodovědné soutěže, poznávání organismů nad rámec běžné výuky, rozšíření výuky přírodopisu obecně a rozšíření znalostí o problematice ochrany přírody

4. - 9. třída Čtvrtek
200 Kč
Sportovní hry Výborná Atletická průprava, správné rozcvičení, všestranný pohyb, základy pravidel míčových a jiných her (přehazovaná, basketbal, házená, florbal, softbal,…)

4. - 5. třída Pondělí
Výtvarný kroužek Poživilová Základy kresby a malby, různé techniky

5. - 9. třída pondělí
7. vyučovací hodina
200 Kč
Erasmus+ A. Čiháková Cílem bude rozšíření slovní zásoby v anglickém jazyce, reálie navštívených zemí (Dánsko, Španělsko, Bulharsko) . Pomoc při přípravě návštěvy v naší škole, prezentace na veřejnosti, tvorba propagačních materiálů v cizím jazyce.

6. - 8. třída 1. středa
v měsíci
bez poplatku
Sportovní hry Kacetl Atletická průprava, správné rozcvičení, všestranný pohyb, základy pravidel míčových a jiných her (přehazovaná, basketbal, házená, florbal, softbal,…)

6. - 7. třída Pondělí
200 Kč

Prosíme o dodání přihlášek, co nejdříve.