Královédvorské sportovní hry

Za přítomnosti ředitelů pěti dvorských škol byl odstartován 5. ročník sportovních her. Sportovního klání se účastnili žáci základních škol Schulzovy sady, 5. květen, Podharť, ZŠ Strž a žáci Praktické školy.

Všechny školy, včetně naší, měly krásné transparenty vyrobené dětmi v hodinách pracovního vyučování a výtvarné výchovy. Naše obecenstvo bylo vybaveno povzbuzujícími nápisy: Strž jede! Strž do toho! ZŠ Strž toho se drž!! V divácké sekci to bylo krásně vidět. Bylo to skoro jako na olympiádě. Diváci fandili, hráči podávali neskutečné výkony.

Soutěžilo se ve sportech jako jsou Rigo, Streetball, Frisbee, Soft pokládaná a Kinball a celou parádu doprovázela známá dvojice moderátorů Sabča a Novas, spolu s doprovodem krásné hudby, která sportovnímu klání dodávala tu nejlepší atmosféru.

Celé sportovní dopoledne bylo zakončeno netradiční štafetou, která má na závěr sportovní dopoledne odlehčit a která tento rok připadla na vymyšlení ZŠ Strž. Perfektně se tohoto úkolu zhostil pan učitel Zorád. Štafeta byla opravdu netradiční, složená z kluků a holek, kteří měli nosit kartony vody, kterou následně naložili na kolečko, kolečko odvezlo vodu, nesměly rozlít ani kapku a závěrem, si nasedla dívka do kolečka a jeden chlapců ji musel dovézt do cíle. Bylo to velmi zábavné, vrcholem bylo, že chlapec mohl dívku v závěru polít dovezenou vodou, což bylo v opravdu velkém horku za odměnu.

Naše škola si vedla v různých disciplínách na vysoké úrovni, i když v ničem necinklo zlato, tak stříbro cinklo mnohokrát.

Práce bylo hodně, ale stálo to za to, protože děti sportovaly s největším nasazením, bylo úžasné to sledovat a věřit, že svět je úplně v pořádku.

Sportu zdar!

P1411053-copy.jpg