Jazyková soutěž v anglickém jazyce Agyslingua

I v letošním roce se dva žáci – Tereza S. a Petr Š. z 8. třídy zúčastnili jazykové soutěže na pardubickém gymnáziu, který nese stejné jméno. Na letošním 14. ročníku se původně přihlásilo více jako 250 žáků. Některé ovšem odradilo natočení vlastního 1minutového videa na dané téma. Nakonec škola obdržela více jak 170 videí. Porota vybrala následně 110 žáků pro jednotlivé kategorie. Dle poroty, úroveň všech žáků rok od roku stoupá. Tato zkouška umožní žákům srovnání se svými vrstevníky, pro učitele je to dobrá zpětná vazba, co zlepšit ve výuce a jak podpořit své žáky k lepším výsledkům. Cizí jazyk je v současné době důležitým předmětem pro jejich další studia a  profesní zaměření. Oba naši žáci obstáli ve své kategorii a odvezli si domů vedle drobných upomínkových předmětů i poznání svých znalostí. V příštím roce se zúčastní určitě znovu. Pro učitele byl připraven zajímavý doprovodný program.