Fantazii se meze nekladou aneb Čapek, Frankenstein a Willy Fog

Fantazii se meze nekladou  aneb Čapek, Frankenstein a Willy Fog

Asi si říkáte, že spojení výše zmíněných gentlemanů opravdu vyžaduje notnou dávku fantazie, ale když dočtete náš článek do konce, dojdete k závěru, že to celkem dává smysl😉

Vše propuklo v pondělí před prázdninami, kdy jsme vyrazili na divadelní představení. Dress code i etiketu jsme zvládli celkem na výbornou. Jsou jistě detaily, na kterých se ještě dá pracovat, ale dostalo se nám pochvaly od třídních, že jsme dodrželi očekávané standardy🥳.

Čapkova fantazie přetavená do povídky a následně do divadelní podoby nás dost bavila a celkem jsme se při hledání ztracená pravdy a lásky zasmáli. Hledat tyto dvě kvality v reálu zase taková švanda není, ale o tom třeba někdy jindy.

Po návratu do školy si šesťáci trochu více posvítili na pana Karla Čapka a sedmáci se pustili do výrobků pro vánoční jarmark.

V úterý se naše fantazie rozvíjela na Týdnu duchů v zologické zahradě.   Během vyřezávání halloweenských dýní jsme plánovali vyrobit např. populárního pokémona Pikachu, ale vyšel nám z toho Stitch. No, nenaděláte nic🤷‍♀️.

A kde je Frankestein a Willy Fog? Trpělivost, přátelé, středa se blíží. A s ní i náš výlet do Hradce Králové, kde jsme v knihkupectví Megabooks trénovali čtení v angličtině. Pod vedením zkušené lektorky z jazykové školy se sedmáci potkali s Frankensteinem a šesťáci stihli procestovat svět s Willy Fogem za 80 dní.

No a abychom nějak vyvážili naše duše nasycené kulturou, ručními pracemi a novými znalostmi, zavítali jsme na závěr do Auparku, abychom uspokojili i naše hladové žaludky a nakupovací potřeby. A odtud už hurá na vlak, domů, do Dvora, protože projektové dny byly u konce a podzimní prázdniny se hlásily o pozornost💃.

Cenné postřehy a foto poskytly třídní 7.A Mgr. Gabriela Geislerová, paní asistentka Elen Králová, kolegyně Catherine Dušek a za třídy 6.A a 7.A na základě vyprávění očitých svědků sepsala třídní 6.A Mgr.Gabriela Grundová.