Družina maluje pro Unicef

Naše družina se tento týden zapojila do akce pořádané světovou organizací Unicef. Akce s názvem Světový den pro mír byla vyhlášena v rámci Světového dne vody, který připadá na 22. března. Výtěžek poputuje na pomoc do Bhútánu, do oblasti, kde lidé trpí právě nedostatkem pitné vody.

Děti měly za úkol vymalovat mandaly, které organizace Unicef navrhla a vydala přímo pro tuto akci. Vyprávěli jsme si o pitné vodě. Proč je důležitá, kde se vlastně bere a že zdroj pitné vody není ve všech oblastech světa samozřejmostí. Vysvětlili jsme si, jak je důležité s pitnou vodo šetřit a ukázali si na mapě lokality, kde je právě pitné vody nedostatek.

Činnost se dětem líbila a vznikly moc hezké práce. A v čem vlastně naše pomoc spočívala? Vymalované mandaly jsme odeslali na Český výbor pro Unicef do Prahy, kde je nasdíleli přímo na stránky určené tomuto projektu. Každá mandala je opatřena QR kódem, přes který je možné přispět na pitnou vodu pro Bhútán.

Do akce se děti zapojily s velkým nadšením. Jsme rádi, že jsme tak mohli přispět na dobrou a důležitou věc.

FOTO ZDE

kolektiv ŠD