Druháčci si pochutnali na klíčích od knihovny

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Od začátku školní docházky spolupracuje 2. třída se zdejší  knihovnou Slavoj. V loňském roce se žáci zúčastnili slavnostního Pasování na čtenáře, letos na tuto akci navazovalo Klíčování. Opět si paní knihovnice připravily pro děti zábavný program. Princeznu Pohádku unesl zlý Nečterád a na malých čtenářích bylo, aby pomocí třech úkolů princeznu vysvobodili. Spolu s  princem se jim podařilo přečíst abecedu, vyluštit hádanku a vyslovit  kouzelné zaklínadlo. Jako odměnu nedostaly děti princeznu za ženu, ale pochutnaly si na klíčích z perníkového těsta. Znovu jsme si všichni uvědomili, jak je čtení v životě člověka důležité. Díky čtenářským dovednostem našich dětí se mohla princezna zase vrátit zpátky. To pravé dobrodružství nad stránkami knížek ale druháky teprve čeká. Pár zvídavých a šikovných dětí už svoji rozečtenou knihu doma u postýlky má, a zda jde o pohádku, komiks nebo napínavou detektivku je úplně jedno. Těšíme se na další spolupráci s knihovnou.