Dopravní výchova ve 4.A

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Součástí výuky je v tomto školním roce i zvládnutí nejdůležitějších pravidel dopravní výchovy. Již na podzim absolvovali žáci úvodní schůzku s lektorkou v DDM a také podnikli své první jízdy na kole, zatím v bezpečí dopravního hřiště.
V zimních měsících pak měla následovat teoretická část výuky. Proběhla 15. února ve třídě a jejím úkolem bylo zopakovat si chování chodce a cyklisty během silničního provozu. Na interaktivní tabuli si žáci připomněli pravidla pro přecházení vozovky, vybavení jízdního kola, dopravní značky i situace na křižovatkách. Zvlášť zajímavá byla pro děti simulace řidiče za snížené viditelnosti, která měla ukázat, jak důležitou roli má pro účastníky provozu pestré oblečení nebo použití reflexních prvků. Žáci se snažili i dnes s lektorkou spolupracovat a odpovídat na položené otázky.
Na jaře se opět přesuneme do DDM a budeme k plnění ,,Průkazu cyklisty“ zase o krůček blíž.