Dobré zprávy pro žáky z 1.A

Autorka: Andrea Erbenová
Může být snad lepší zpráva než ta, že brzy začnou prázdniny? Ale může.
Děti z 1.A se ji dozvěděly z výsledkové listiny soutěžního projektu Kde končí svět. Městská knihovna Slavoj ohodnotila jejich kolektivní dílo ve výtvarné oblasti Zvláštní cenou. Tématem letošního ročníku byly ,,Dobré zprávy“. Aby práce našich prvňáčků porotu zaujala, musela mít originální a netradiční zpracování. A tak jsme vytvořili z velkých barevných čtvrtek repliky dopisních obálek s veselou adresou a známkou. Neuvěříte, kolik obcí a měst má název, jenž by se dal dobře na poštovní známku nakreslit. Tak například Polička (dřevěná police na hračky), Peklo (celkem přívětivý čertík), Tábor (skautské stany s podsadou), Slaný (nezbytná kuchyňská slánka), Hajany (ustlaná postel) nebo Mokrovousy (chlapík s mokrým strništěm). A když se k vydařené kresbě povede vymyslet ještě vtipné jméno adresáta, tak je skoro škoda, že se tyto dopisy nemohou spolu s ostatními poštovními zásilkami vydat na dobrodružnou a mnohdy dalekou cestu v brašnách doručovatelů. No řekněte, nebylo by dokonalé, kdyby si prostřednictvím našeho dopisu objednal Kamil Peřina z obce Hajany do své postele zdravotní matraci?

Za snahu a píli, kterou děti vynaložily při hodinách estetické výchovy, budou zaslouženě odměněny dne 26.6. v sále ZUŠ R. A. Dvorského, kde proběhne slavnostní vyhodnocení místního kola soutěže. Blahopřejeme!

Více foto zde.