Co dělali žáci 6.B v prvním týdnu školního roku?

První týden školy je v naší škole tradičně věnován projektům, které nám pomáhají pozvolna přejít od prázdninového lenošení zpátky k práci a povinnostem ve škole. Žáci 6. B měli na programu dva projekty spojené se zeměpisem.

První projekt nazvaný Afrika na vlastní kůži spočíval v tom, že jsme navštívili místní Safari park. To pro nás Dvoráky není až tak výjimečné, proto jsme oslovili naší paní učitelku angličtiny Catrine Duškovou, která pochází z Keni, aby nám vyprávěla o životě v její zemi, a hlavně o tom, jak tam děti chodí do školy. Aby to bylo na vlastní kůži, tak se setkání uskutečnilo v africké škole, která je součástí ZOO a podobá se školám, do kterých děti v Africe chodí. Naši žáci se proměnili na novináře a pokládali paní učitelce nejrůznější otázky a dozvěděli se mnoho zajímavých i překvapivých věcí o životě afrických dětí. Protože jsme byli v ZOO, nemohla chybět ani vycházka za zvířaty, při které jsme hledali informace o těch vybraných.

Druhý projekt nás zavedl na Felčarskou stezku. Ta byla nově otevřena v lese u hřbitova. Kromě zjišťování zajímavostí o životě v lese jsme se zaměřili také na to, jak správně určit světové strany v přírodě bez kompasu či buzoly. Na závěr vycházky nás překvapil pracovník městských lesů a udělal nám neplánovanou přednášku o přírodě v okolí našeho města.

V projektovém týdnu jsme se nejenom dozvěděli spoustu zajímavých informací a naučili se některým praktickým činnostem, ale také jsme udělali něco pro naše zdraví. Za dva dny jsme nachodili dohromady skoro dvacet kilometrů. To je pěkný výkon.