Chystáte se na dovolenou do Itálie?

Autor: Andrea Erbenová
Tak to by se vám hodil Průvodce na cesty vytvořený dětmi ze 4.A.
Několik týdnů jsme se věnovali výtvarné soutěži Poznáváme svět, vyhlášené SVČ Bájo v České Skalici.  Do soutěže přišlo 283 prací. Porota udělila pět hlavních cen a 16 čestných uznání bez rozdělení do věkových kategorií. I přesto, že jsme se s naší prací ocitli ve stejné kategorii jako středoškoláci, nám bylo uděleno Čestné uznání. Soutěž vstoupila do svého 14. ročníku a letošní téma  ,,Itálie“ slibovalo exotiku a dobrodružství. Zaměření soutěže se nám líbilo, a tak jsme se rozhodli vytvořit kolektivní práci. Budoucí podoba díla nám byla hned jasná – průvodce Itálií.  Děti se do malování vrhly s velkým nasazením a v průběhu tvoření vzniklo mnoho krásných obrázků. V našem průvodci můžete najít například mapu regionů, Koloseum, šikmou věž v Pise, Vesuv, Benátky, Juliin balkon ve Veroně, Ferrari, levanduli, mnoho italských dobrot a samozřejmě nemůže chybět zmrzlina a pláž s mušličkami. Tohoto „ kapesního společníka na cesty“ jsme rozdělili do několika obrázkových  kapitol a na závěr jsme umístili malý slovníček důležitých pojmů. Celá práce nás dost zaměstnala, ale výsledek stál za to a všechny mile překvapil.
Děkujeme dětem za jejich píli i odhodlání a přejeme jim další výtvarné úspěchy.

Foto zde.