2. místo Honzy Šturmy na FyO

Autor: Mgr. Zdeněk Balek

Po dlouhé době se mezi našimi žáky osmé (kategorie F) a deváté (kategorie E) třídy objevili adepti, kteří by mohli reprezentovat naši školu na okresním kole Fyzikální olympiády, která se konala 26. března na ZŠ Schulzovy sady. Velmi překvapivě se na tomto kole neobjevil žádný zástupce Gymnázií z trutnovského okresu! Tím se pro naše žáky zvýšila šance na úspěch.
Nejlépe se s nástrahami úloh vypořádal Honza Šturm v kategorii E, ve které obsadil v konkurenci 8 žáků velmi pěkné – až překvapivé a potěšující – druhé místo, které mu zaručuje účast na krajském kole. Spolu s ním se do okresního kola zapojil i Tomáš Mistr. Lukáš Hojný bohužel onemocněl.
I v kategorii E jsme měli dva aktivní zástupce – Ondru Smrčka a Járu Burdu. Lépe si z této dvojice vedl Jára, který se zařadil doprostřed startovní listiny.
Všem čtyřem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přejeme jim do dalších soutěží, nejen v tomto roce, spoustu úspěchů.