Čarodějnické akce v ŠD

Autorky: Vychovatelky a asistentky ŠD

Přelom dubna a května je ve znamení pálení čarodějnic. Ve školní družině jsme si čarodějnické rejdění užili hned dvakrát.
Poprvé v pátek 28. 4., kdy se všechny čarodějky a čarodějové sešli na školní zahradě u ohýnku. Nebojte se, neupálili jsme žádnou čarodějnici, zato děti zvládly spořádat neuvěřitelné množství opečených vuřtů, párků, rohlíků, jablek a marshmallow.
Druhá část čarodějnické akce proběhla v úterý 2. 5. ve spolupráci kolegů z druhého stupně a žáků ze 7. B, 8. A, 9. A a 9. B. Tři patra školy zaplnili malí i velcí čarodějové a čarodějnice. Děti na 14 stanovištích plnily úkoly, za které získávaly písmena potřebná do závěrečné tajenky. Naučily se kouzelná zaklínadla, létat na koštěti, správně nasednout na lopatu a mnoho dalších dovedností, které by měla každá čarodějnická bytost umět a znát. Během úkolů si také děti hravou formou procvičily anglická slovíčka s čarodějnickou tematikou. Po splnění všech úkolů vznikla tajenka, která dětem prozradila název noci z 30. 4. na 1. 5. Nyní již naši žáci vědí, že noc se jmenuje FILIPOJAKUBSKÁ.
Přesto, že to občas vypadá, že máme družiny plné čarodějnic, žádné z děvčat na koštěti nakonec neodletělo.
Obě akce se vydařily a děti si je náramně užily. Děkujeme všem organizátorům z druhého stupně za jejich pomoc.