Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Žireč - podzimní ZOO a exkurze v Milcom a.s.

Autor : Martina Tomancová Eflerová

Exkurze Milcom a.s. a podzimní ZOO
Ve středu 3. listopadu jsme navštívili společnost Milcom a.s., ve Dvoře Králové. Ředitel, pan Harwot, nás provedl výrobou a ukázal, jak přicházejí na svět aluminiové kapsičky, ze kterých mlsáme například přesnídávky, nebo hliníkové obaly, konkrétně na máslo. Po exkurzi jsme se přesunuli do dvorské ZOO. Těch sedm hodin, které jsme zde strávily, utekly jako voda. Díky malému množství návštěvníků bylo možné si v klidu a bez tlačenic prohlédnou všechny pavilony. Velké vzrušení jsme zažili při prohlídce expozice „umění pod kůží, aneb krása kosti“, kde bylo možné vidět a porovnat kostry a především lebky různých zvířat, například opic, nosorožce, žirafy nebo čápa. Nejvíce nadšení provázela prohlídka „světa hmyzu“, kde nám bylo umožněno prohlédnout si některé kusy skutečně zblízka a na vlastní oči. Na závěr naší celodenní výpravy za poznáním následovalo zábavné „řádění“  na lanovém hradu. Poté jsme se všichni unaveni, ale plni zážitků, odebrali zpět do našich domovů. Velké poděkování patří panu Harwotovi za zařízení dopravy a za dárky pro děti.
Foto v galerii

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko