Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Zvíře není věc

Autor: Mgr. Kateřina Poživilová

Výtvarná soutěž Zvíře není věc je pro mě zásadní z několika důvodů, jednak mi myšlenka obsažená v jejím názvu mluví z duše, jednak vedu děti při tvorbě obrázků do této soutěže od jejího vzniku. Letos pořádal Hankův dům ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové tuto soutěž již po patnácté. Práce mají vždy velmi vysokou úroveň a jsou zasílány skutečně z celé republiky, někdy i ze zahraničí. Letos se jich sešlo 908. V této velké konkurenci dosáhly děti ze ZŠ Strž skutečně krásných výsledků. V kategorii 1. – 3. třída zvítězil Jakub Kvaček, v kategorii 4. – 6. třída se na třetím místě umístil Jiří Šťovíček. Úspěchem jsou i tři práce, které budou vystavené spolu s oceněnými v galerii Tengenenge v ZOO od 17. 9. do 18. 10. 2019. Jsou to práce Lady Patzeltové, (výtvarný kroužek při ZŠ Strž), Lukáše Hladíka a Šárky Langpaulové.  Oceněným blahopřejeme, všem děkujeme za dobrou práci a reprezentaci školy.
V příštím školním roce se opět rádi zúčastníme nejen soutěže Zvíře není věc, ale i dalších výtvarných soutěží.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko