Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Zpřísnění pravidel ochrany před onemocněním COVID-19

Vážení rodiče,

dle metodického pokynu ze dne 8. 2. 2021 hlavní hygieničky České republiky platí od 12. 2. 2021 jednotný postup při rozhodování o nařízení karanténních opatření. (pokyn nalezenet zde)

Šetřením se zjistí, že jak osoba, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2, tak i osoba, která byla v úzkém kontaktu s touto pozitivní osobou, měly po celou dobu tohoto kontaktu nasazenou náležitou ochranu dýchacích cest (např. jednorázová rouška nebo respirátor), nebo dodržely při krátkodobém sejmutí této ochrany větší vzdálenost (nad 2 metry), nenařídí této osobě v úzkém kontaktu karanténu, a to za předpokladu, že tato osoba nemá žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Za náležitou ochranu dýchacích cest se nepovažuje improvizovaná ochrana nosu a úst např. šálou, šátkem či látkovou rouškou.

Nejedná se o zákaz nošení této ochrany, ale jde o zpřísnění pravidel. Pokud budou mít žáci látkové roušky, bude se jednat o karanténu celé třídy, pokud se u některého žáka objeví pozitivní test na COVID-19.

Z tohoto důvodu Vás žádáme o vybavení Vašich dětí jednorázovou rouškou nebo respirátorem při prezenční výuce a konzultačních schůzkách v budově školy.

Mgr. Šárka Šantrochová, ředitelka školy

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko