"Zima za oknem" nám přinesla nadílku

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Každý rok vyhlašuje DDM Jednička pravidelné výtvarné soutěže. Leden byl tedy ve třídě 4.A ve znamení tématu "Zima za oknem", a to doslova - venku i na archu papíru. Zimních momentů se nabízelo plno. Z okna můžeme pozorovat veselé stavění sněhuláků, hladového kosa v krmítku nebo bruslaře na zamrzlém rybníku. Během několikahodinové práce nám pod rukama vyrostl dům z kartonu, jehož obyvatelé by si určitě v každém okně našli ten svůj výhled do pravé zimní krajiny. Na malování, kreslení, lepení a vystřihování se podíleli všichni žáci, proto byl soutěžní ,,činžák" zařazen do kategorie kolektivů MŠ a ZŠ - výrobky. Někomu přinesla zima za oknem radost ze sněhu, jinému zase starosti s topením. Nás potěšila 2. místem, kterým byly (ve velké konkurenci ostatních prací) děti oceněny. Věřte nebo nevěřte, moc nás ten úspěch na konci zimy zahřál.