Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ze života školní družiny

Autor: Marie Pilařová
 

Školní družina se v letošním roce zabývá vědou a různými vynálezy. Již jsme se seznámili s létajícími stroji, zkusili si krátký kvíz na téma kolo, kostitřas, koloběžka, „vařili“ v mikrovlnce i v tlakovém hrnci (zatím jen v papírovém) a zkusili si vyrobit „telefon“. Děti vynálezy moc baví a některé i samy hledají doma na počítači zajímavosti. Velmi aktivní je Anička Novotná, která vždy jako první přinesla vytisknutý jeden z prvních modelů.

 

Letošní zíma nám všem udělala velkou radost. Je fajn, že kopec nemusíme hledat po okolí, že ho máme přímo před školou. Sáňkovali jsme, bobovali, jezdili na pytlích a stavěli sněhuláky i iglú. Páteční odpoledne máme už tradičně v tělocvičně. Nejprve sportujeme všichni společně, při závodivých hrách a na různých stanovištích získáváme nové pohybové dovednosti. V druhé polovině našeho vyměřeného času se mohou děti vyřádit podle svého. K dispozici mají různé náčiní, které si vybírají dle své nálady a přání.

 

Před prázdninami jsme si připravovali masky na masopust a ve fotogalerii si můžete vyzkoušet, zda nás poznáte.

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko