Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ze života našich „prvňáčků“

Půlrok školní docházky nám všem utekl jako voda.    
Vzpomínáme si na první dny, kdy naši žáčci vstoupili do svých tříd. Někteří s obavami, jiní s velkým očekáváním. Jaké to bude ve škole? Dnes můžeme říci, že si všichni prvňáčci zaslouží velkou pochvalu. I přesto, že museli nějaký čas zůstat doma a vyzkoušet si online výuku, zvládli učivo 1. pololetí první třídy skvěle. Naučili se číst slova i věty. Čtou s porozuměním, umí text vyprávět, zvládají tvořit otázky i odpovědi. Stále se zdokonalují ve svých vyjadřovacích schopnostech. Rádi hrají různé hry se slovy, při kterých si rozšiřují svoji slovní zásobu. Umí psát slova i věty tiskacím písmem. Nyní se začínají seznamovat s psacím písmem. Brzy budou psát do svých písanek plnicím perem. Velmi aktivní jsou i v hodinách matematiky. Naučili se sčítat a odčítat do osmi, rádi pracují na slovních úlohách. Ani v tomto předmětu nechybí dostatek zábavy. Výuku jim velmi rády obohacujeme o různé hry, které patří i do hodin prvouky. Děti si užívají i ty odpočinkové chvíle jako je tvořivá činnost, malování, poslech hudebních pohádek, procházka přírodou. Jednou v týdnu mají i výuku anglického jazyka, kde velmi hezky spolupracují, poslouchají a hravou formou se seznamují s tímto cizím jazykem.   
Jsou to prostě velcí školáci. Je nám s nimi moc fajn. Je velmi příjemné, když se s radostí každý den vítáme ve škole. I když úsměv na tváři přes roušku nevidíme, tak oči prozradí, že škola může být zábava.                          
Závěrem bychom neměly zapomenout na rodiče našich prvňáčků. I jim patří velká pochvala. Pomáhají svým dětem zvládat učivo první třídy. Velmi jim děkujeme za spolupráci.
A teď už jen popřát našim malým školákům hodně elánu do druhého pololetí.
                                                                                      Paní učitelky Eva Robková a Jana Havlová

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko