Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Žáci Základní školy Strž ve Dvoře Králové nad Labem se rázem ocitli v Senegalu

Autor: Ing. Alena Čiháková
V předvánočním čase připravili učitelé pro své žáky překvapení - trochu jinou výukou, než na kterou jsou běžně zvyklí. Do školy jsme v pátek 16. prosince pozvali bývalé absolventky Markétu Grúňovou a Ninu Grúňovou. Markéta se již deset let podílí na ochraně kriticky ohrožené antilopy Derbyho v Senegalu. Pro žáky si připravila poutavé vyprávění o své práci, o výuce senegalských dětí a navíc nabídla ochutnávku ibiškového čaje. V lednu odjíždí  zpět do Senegalu kvůli evidenci mláďat narozených v letošním roce.  Druhá část dopoledne byla věnována práci s kresbou. Nina žákům ukázala možnosti ztvárnění zdánlivě neslučitelných námětů a žákům odkryla jejich často nerozeznaný výtvarný potenciál. Celý program probíhal v rámci podpory nadaných žáků a těch, kteří se chtějí dozvědět něco navíc. Zúčastnilo se ho zhruba 60 dětí z 1. až 9. třídy. Ukázky netradiční výuky se do konce tohoto školního roku budou opakovat ještě dvakrát. Do školy přijedou další absolventi naší školy, kteří předají své zajímavé zkušenosti našim současným žákům.
Pokud se chcete dozvědět více o programu záchrany antilopy Derbyho, navštivte tyto webové stránky: http://www.derbianus.cz/na-cem-pracujeme/k  To, jak pracovali naši žáci, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na webových stránkách naší školy. 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko