Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Začátek školního roku ve druhých třídách

Autor: Mgr. Jarmila Machková a Mgr. Pavla Všetečková

Žáci druhých tříd se v úvodu školního roku zúčastnili Běhu naděje, následně v měsíci říjnu Běhu Schulzovými sady. Nyní si již děti připravují brusle, aby brzy pokračovaly v nácviku bruslení jako loni.
            V rámci prevence rizikového chování jsme v první třídě spolupracovali s policií a letos jsme zahájili celoroční projekt Dobrý sluha, ale špatný pán ve spolupráci s HZS Královéhradeckého kraje. Hravou formou se děti seznámily s nebezpečnými situacemi, které mohou nastat, a s prací hasičů. Připomenuly si důležitá telefonní čísla a také to, jak je použít pro přivolání pomoci v případě požáru, autonehody apod.
            V pátek 6.11. proběhla Noc ve škole, na kterou se děti celý týden těšily. Vyplnily si strašidelný kvíz a následovala stezka odvahy. Děti si prošly celou školu jen za rozsvícených svíček. Po chodbách se to hemžilo různými strašidly. Přesto všechny děti stezku zdárně dokončily. Za odměnu každý žák dostal diplom. Potom následovala pohádka na dobrou noc.
            Také pokračujeme ve spolupráci s knihovnou Slavoj. Letos ji žáci již dvakrát navštívili. Zúčastnili se zde besed o knížkách. V současné době probíhají na naší škole čtenářské dílny v rámci projektu Výzva č. 56. Žáci se v nově vybaveném čtenářském koutku (knihami, ale i pěkným nábytkem) seznamují s knížkami netradičním způsobem.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko