Začátek školního roku v Žirečské škole

Autorka: Martina Eflerová Tomancová

V Žirči, stejně jako i v jiných školách, jsme i letos 1. září přivítali prvňáky, konkrétně 4 holčičky. Celkem u nás nastoupilo do lavic 11 žáčků. Společně s letošními druháky a třeťáky se děvčata, plna elánu pustila s paní učitelkou do práce, tedy do výuky. Díky velkému množství teplých slunečných dnů bylo možné trávit spoustu času venku. Svačilo se na sluníčku, při tělocviku a v družině jsme pro své hry využívali prostorné louky kousek od školy, dělali delší procházky do nedalekého lesa, kde děti stavěly z lesních materiálů velmi zdařilé domečky. Stejně aktivně bylo námi využíváno i hřiště u školy, jehož vybavení se nám skvěle hodí pro rozvíjení fyzické všestrannosti. Společnými silami na nich plánujeme tzv. „opičí dráhy“. Na čerstvém vzduchu jde totiž všechno lépe. V naší malé družině také nezahálíme. Již v září jsme se pilně činili. Tvořivá a nápaditá paní Blažková vymyslí vždy tvoření, které děti moc baví. V odpolední družině jsme si například s vychovatelkami vyrobili a nazdobili podzimní dekorace z kaštanů. Novou aktivitou jsou logické hry, pro první a druhý ročník, na rozvoj logického myšlení. I nadále máme v plánu vyrábět spoustu nádherných věcí. Nyní už je říjen, a na tento měsíc máme u nás v žirečské škole v plánu exkurzi společnosti Milcom a.s., procházku podzimní ZOO a na konci měsíce nás čeká, všemi dětmi velmi oblíbená, tajemná dvoudenní Halloweenská přespávačka ve škole. Snad nám letos bude štěstěna a situace přát a vše se uskuteční dle plánu.

Krásný podzim plný zábavného učení a nezapomenutelných zážitků VÁM všem přejí děti, paní učitelka a paní vychovatelky ze školičky v Žirči