Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Začátek školního roku v Žirči

Autorka: Mgr. Hylmarová Olga

Prázdniny už jsou pryč a školáci zahájili nový školní rok. Ve škole máme novou posilu, dvě holčičky v první třídě. Všichni jim přejeme, aby se jim u nás líbilo a měly jen samé výborné školní výsledky. Ve druhé třídě máme osm žáků a ve třetí třídě pět.
V prvním týdnu proběhlo projektové vyučování s pracovním názvem „ Cesta za poznáním.“ Zahájili jsme ji pěším výletem do Kuksu. Cestou jsme se zastavili v lomu sv. Klimenta a obdivovali sochařské umění. Moc se nám líbila prohlídka expozice staré lékárny v Kuksu. Zahráli jsme si na alchymisty a vyrobili si nějaké prášky, čípky a zkusili pracovat s historickou pokladnou. Další cesta nás zavedla do Braunova Betléma. Vše jsme si pročetli a pozorně prohlédli, později i výtvarně ztvárnili. Naši fyzickou zdatnost prověřil výšlap do Horní Brusnice. Tamní Kostelní cesta (z Horní Brusnice, přes Zvičinu do Lázní pod Zvičinou) nás opravdu nadchla. Doporučujeme všem, aby ji navštívili. Zakončením našeho putování byla prohlídka Dvora Králové pod vedením pana Jiřičky. Krásný pohled na naše město se nám naskytl z věže kostela sv. Jana Křtitele. Své poznatky a postřehy z našeho putování si žáci prověřili v kvízech. Musím dodat, že všichni byli úspěšní.
Jako každým rokem jsme zahájili spolupráci s mateřskou školou. Pozvali jsme děti i paní učitelky do naší školy, aby si prohlédly školní prostory. Budoucí školáci již byli na první předškolní dílně, která bude probíhat každý měsíc. Nazvali jsme ji „ Zvonění s předškoláky.“ Snad se jim bude u nás líbit, zvyknou si na školní prostory, budoucí spolužáky i pedagogy, což jim určitě usnadní zahájení školní výuky. Plánujeme další společné akce.
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem rodičům, kteří pomohli s výrobou krásného venkovního nábytku z palet. Již teď si ho naše děti moc užívají.
třídní učitelka

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko