Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Začátek školního roku v 1. třídách

Autor: Mgr. Jana Hronešová a Mgr. Věra Drapáková

Než začne dětem pravidelná školní výuka, mají úvod září tradičně zpestřený projektovými dny. Téma pro letošní prvňáčky znělo ,,Zvířata kolem nás“.  Žáci poznávali z nahrávek zvuky domácích zvířátek, tvořili zvířecí rodiny s využitím nástěnných obrazů. Naučili se písničku o kočičce a kocourkovi a doprovodili ji ozvučnými dřívky. V obou prvních třídách se samozřejmě dětem povedly i pěkné obrázky. Odpočinout si mohly u pohádky, kterou jim přečetly paní učitelky. V poslední den projektového programu k nám přišli žáci 5. tříd s připravenou dramatizací ,,Krakonoš a jeho zvířátka“. Zábavnou a interaktivní formou vtáhli prvňáčky do děje a hádání zvířecích obyvatel našich nejvyšších hor.
Toto zakončení se podle průzkumu mezi účastníky zároveň stalo nejoblíbenější činností z celého projektového týdne.
A teď se mohou konečně žáčci 1.A a 1.B pustit do opravdové školní práce. Přejeme jim hodně štěstí, trpělivosti i zábavy.

Foto zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko