Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Začátek školního roku našich prvňáčků

Autor: Mgr. Pavla Všetečková

Dne 4. září jsme ve školních lavicích slavnostně přivítali naše nejmenší žáčky. A hned první týden byl pro ně připraven pestrý program. Proto, aby se ve škole dobře orientovali, jsme v úterý společně prošli celou školu. Nahlédli jsme do některých tříd, ukázali jsme si, kde je jídelna a tělocvična, zastavili jsme se v ředitelně. V dalších dnech prvního týdne probíhal projekt "Se zvířátky do pohádky". Děti se zájmem poslouchaly pohádky, vyprávěly o zvířátkách, poznávaly je podle jejich hlasů. Abychom je viděli na vlastní oči, vydali jsme se za nimi  do ZOO. Také jsme se zúčastnili Běhu naděje. Dojmy z prvního týdne pak děti zvěčnily na čtvrtky.
Další týdny se už děti pilně zapojovaly do školní výuky. Dostaly učebnice, sešity, do kterých začínají psát. Učí se první písmenka, pokoušejí se přečíst první slabiky a zkoušejí už také počítat. S radostí zpívají, malují, cvičí a vyrábějí.
Nesmíme také zapomenout na to, že jsme se zúčastnili první výtvarné soutěže, kde dva naši žáci byli úspěšní a vyhráli pěknou cenu.

Přejeme všem prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo a radost z poznávání jim vydržela co nejdéle.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko