Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Za kulturou po kraji

Autorky: Kateřina Poživilová, Miroslava Richterová
V letošním roce se naši žáci úspěšně zapojili do řady výtvarných soutěží a projektů. S kolegyní jsme chtěly jejich práci ocenit a podpořit jejich zájem o výtvarné umění. K tomu se nám výborně hodil projekt Za kulturou po kraji. S vybranými žáky 7. - 9. tříd jsme navštívili Hradec Králové. Hlavním cílem byla Galerie moderního umění, ale využili jsme i možnost seznámit se s městem, nazývaným salónem republiky, jeho architekturou a památkami.
Před programem v GMU jsme měli čas na procházku městem. Prohlédli jsme si budovu Městského muzea arch. Jana Kotěry, secesní elektrárnu, tzv. Hučák, Jiráskovými sady jsme došli k soutoku Labe s Orlicí, při zpáteční cestě jsme minuli dřevěný pravoslavný kostelík, kolem zimního stadionu jsme došli k zrestaurovanému schodišti Bono Publico, vedoucímu na Velké náměstí s řadou historických památek. Žákům jsme ukázali dominanty města: renesanční Bílou věž a gotickou katedrálu sv. Ducha, v sousedství pak kapli sv. Klimenta, bývalou radnici, budovu biskupství a barokní kostel Nanebevzetí P. Marie. Naše vzdělávací prohlídka končila před secesní budovou Galerie moderního umění.
Tam už na nás čekala edukátorka Linda s programem Galerie – seznamte se. Seznámila nás s budovou galerie, její historií, chodem, funkcí a v neposlední řadě i s prací jejich zaměstnanců. Následně jsme podnikli zajímavou prohlídku celé galerie s poutavým interaktivním programem a výkladem.  Na závěr jsme se pokochali krásným výhledem na historické centrum města z výšky, ze střechy galerie. Nutno dodat, že nám počasí opravdu přálo a celý den byl teplý a slunečný.
Plánujeme, že i v příštím školním roce se sem opět přijedeme podívat a využijeme dalších programů, které galerie nabízí.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko