Verše přinesly 5. třídě velkou radost

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Stejně jako v loňském roce jsme se i letos zapojili do celostátní soutěže dětského literárního projevu "Náš svět". Pořádá ji MŠMT a garantem je již několikátým rokem Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Téma  nechává pořadatel na soutěžících. Zabydleli jsme se v kategorii školních kolektivů a přemýšleli, na čem budeme pracovat. Zůstali jsme u veršů, které měly prozradit, co mají děti ve svém životě nejraději. Proto jsme je také pojmenovali "VERŠE OD SRDÍČKA". V básničkách tedy děti rýmovaly o své rodině a zájmech, o domácích mazlíčcích i o rodném městě. Literární práce žáci tradičně doprovodili  drobnými ilustracemi. Hotový sborník veršů pak putoval do Prahy, odkud nám přišla potěšující zpráva. Porota si opět tvoření dětí z 5.A všimla a vybrala nás mezi nejúspěšnější  literáty. Dostali jsme pozvání na knižní veletrh v Praze, kde bude slavnostní vyhlášení a předání cen. Moc se na akci těšíme  a budeme vyprávět ... (možná i veršovat).

Na závěr krátká ukázka:  ,,To, jak trávím volný čas,
                                          nezažil snad nikdo z vás.
                                          Když vyrazím na lyže,
                                          vím, že budou potíže.
                                          Na stadion kopnu míč,
                                          všichni radši běží pryč.
                                          Když zdolávám slalom s pukem,
                                          tak bojuji s vlastním tukem.
                                          Doma hraji na kytaru,
                                          rodiče si drží hlavu.