Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Velká radost ve 4. třídě

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Ve středu 26. dubna toho paní učitelka ve třídě moc nenaučila. A děti toho tím pádem moc nepochytily. Ptáte se, zda je tato situace ve 4. třídě standardní a pravidelná? Naštěstí ne. To jenom jediný den stačil zamotat všem hlavu. Dozvěděli jsme se totiž, že náš příspěvek do celostátní soutěže dětského literárního projevu "Náš svět", vyhlašované MŠMT, byl oceněn mezi nejlepšími. Písemně jsme dostali pozvánku se třemi volnými vstupenkami na veletrh Svět knihy. Jeho součástí bude i slavnostní vyhlášení a odměnění úspěšných soutěžících. Celá akce se koná na Výstavišti v Praze. Velice rádi se vyhlášení zúčastníme. Vzhledem k tomu, že je počet na tuto akci omezený, pojede za třídu čtyřčlenná skupinka, která bude určitě své spolužáky pečlivě informovat.
A jak se tento úspěch vůbec narodil? Soutěž "Náš svět" nebyla tematicky omezená, proto jsme zvolili téma, které bylo dětem blízké - "Naše škola". Rozhodli jsme se pro kategorii kolektivních prací a pustili jsme se během hodin čtení do tvoření básniček. Někdo veršoval o paní učitelce, jiný si zvolil tělocvik nebo matematiku. Hotové básničky jsme doprovodili ilustracemi, svázali do jednoduché knížky a svěřili do rukou České pošty. A zbytek už znáte. Máme ohromnou radost, protože se za nenápadnými verši schovává velký kus práce. Na závěr připojujeme jednu z básniček:

NAŠE PANÍ UČITELKA
Naše paní učitelka
není malá ani velká.
Velmi dobře známkuje,
ale také hubuje.
A když stojí před tabulí,
tak u toho pořád mluví.
Učení nám nadiktuje,
hned ho rychle zkontroluje.
Do lavic se zadívá,
a pak se jen usmívá.
Po hodině si však sedne
a najednou celá zbledne.                                                                                  

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko