Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Věda je zábava

Autor: Marie Pilařová

Tak se jmenuje celoroční hra školní družiny. V rámci ní se děti seznamují s vynálezy, které většinou znají z běžného života. Na duben připadl vynález kontaktních čoček a brýlí.

Děti byly velmi překvapené, když se jednoho dne objevil v družině tajemný kufr a ihned se začaly dohadovat, co v něm asi může být a kdo s ním kam pojede. Netrpělivě čekaly, až ho paní vychovatelka otevře. A tak měly možnost seznámit se s pomůckami pro naše nevidomé občany. Nejvíce je zajímalo braillovo písmo, destičky na kterých se dá psát, psací stroj pro nevidomé, hry i fotografie. Také měly možnost vyzkoušet si, jaké to je chodit s pomocí slepecké hole. Na závěr jsme si popovídali o tom, jak i my můžeme takovým lidem pomoci.

Ve fotogalerii najdete několik fotografií z tohoto povedeného odpoledne.

 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko