Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Ve Strži s vámi ,,zacvičíme"

Autor: Mgr. Jana Hronešová

Dne 10. 10. po 10. hodině dopolední zavítali do naší školy dva příjemní pánové - Pečinka a Petráň. Zní to jako pohádka, že ano? Ona to tak trochu pohádka je. Třídě 4. A se v loňském školním roce podařilo vyhrát soutěž o 50 000 Kč se společností BOVYS (dodavatel ovoce a zeleniny do škol). Za výhru si škola nakoupila sportovní vybavení, to byla jedna z hlavních podmínek. Vedle běžných potřeb na tělocvik nás zaujal RinoSet program, o kterém bychom si ještě nedávno mohli nechat zdát. Je to sada čtyř dlouhých dílů (podobných žíněnkám), jež můžeme pomocí speciálního systému na suché zipy složit dohromady, či zase rozpojit. Děti je, díky univerzálnosti, využijí nejen jako žíněnky, ale také jako lavičky, dopadové plochy, překážkové dráhy, tunely, mantinely ... a to není zdaleka všechno. Vedle této pomůcky nám v tělocvičně přibyla i nová švédská bedna (z podobného odlehčeného materiálu), malé tréninkové branky na florbal, florbalové hokejky, medicinbaly, atletické tretry a několik dalších věcí, které se při hodinách tělesné výchovy určitě neztratí. Ještě než se naši žáci rozhodli otestovat  všechny sportovní potřeby prvními krůčky a přeskoky, chtěli být zástupci společnosti BOVYS u slavnostního předání ceny a symbolického šeku. O radostný okamžik se tedy vítězové podělili s těmi,  kdo nad pravidly a průběhem soutěže po celou dobu bděli. Poblahopřát přijeli žákům ZŠ Strž do Dvora Králové n. L. obchodní ředitel společnosti pan Stanislav Pečinka spolu s organizátorem akce panem Davidem Petráněm. Děti si chvilku slávy před objektivy fotoaparátů užily, už se ale těší, až si konečně s novým vybavením zacvičí. ( A možná si pár kotoulů ,,vyšvihnou" potají i nedočkaví učitelé.)

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko