Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Vánoce s Klubem přátel Tengenenge

Autorka: Mgr. Vlasta Mertlíková

Také v letošním školním roce navštívily členky Klubu přátel Tengenenge naši školu. Setkaly se se žáky 6. A, aby jim v rámci občanské výchovy popovídaly o afrických rodinách. Na hodině hudební výchovy se zase žáci dozvěděli o afrických lidových nástrojích a vyslechli si ukázky hudby z této oblasti.
Tím ale spolupráce školy a Klubu nekončí. Již tradičně děti vyrábějí drobné věci a peníze z jejich prodeje jdou na podporu vzdělávání dětí z této zimbabwské vesnice. Letos navlékaly náramky z korálků, vyráběly gumičky do vlasů, novoroční prasátka pro štěstí a náhrdelníky z látek s etnickými motivy. Tyto výrobky si společně s dalšími zajímavými věcmi mohli zakoupit na stánku Klubu návštěvníci vánočních trhů o minulém víkendu ve dvorském Safari Parku.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko