Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

V naší škole kromě žáků potkáš plno sněhuláků

Autorky: Jana Hronešová, Andrea Erbenová

Letošní zima byla na sněhovou nadílku hodně skoupá. Trochu napadlo, ale brzy zase roztálo. A pokud si děti z té trošky sněhu stihly postavit sněhuláka, tak jim dlouho nevydržel. Využili jsme tedy příležitosti, kterou nabídl DDM Jednička vyhlášením soutěže ,,Sněhulák stokrát jinak". Mezi těmi, kdo se zapojili do výtvarného a rukodělného klání, byli i žáci třídy 3.A a kolektiv dětí z výtvarného kroužku. Třeťáci přistoupili k práci s humorem a své papírové sněhuláky netradičně vyzdobili. Bílí panáčci tak měli deštníky, sluchátka, mobily, kravaty, motýlky, kabelky, pouštěli draka, nebo vedli na vodítku psa. Putovali po dlouhé silnici ve směru ukazatelů k zámku Lednice a do Pece pod Sněžkou. Kam jinam také v této nevydařené zimě jít, že? Jejich putování bylo přece jen úspěšné, protože si doklopýtali pro velmi pěkné 1. místo v kategorii kolektivů MŠ a ZŠ (jiné techniky). Mladší výtvarníci z 1. a 2. třídy pracovali pod vedením paní asistentky A. Erbenové. Vytvořili obrovského sněhuláka a posázeli ho tvary, které žádného sněhového elegána neurazí. Prostě samými kruhy a kroužky různých barev a velikostí. Dostal jméno Sněhuláček Puntíkáček a kdyby měl krk, mohl by si na něj pověsit další kroužek - zlatou medaili. Děti z výtvarného kroužku také dosáhly úspěchu nejvyššího, ve stejné kategorii. Dvě první místa - to stojí za to chvilku postát a přitom neroztát.

Obě vítězné skupinky i se svými sněhovými kamarády si můžete prohlédnout na fotografiích.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko