Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Už se nebojíme

Autor: Mgr. Pavla Všetečková

V letošním školním roce probíhá v 1. třídě celoroční preventivní program "Už se nebojíme". Děti se již dozvěděly základní informace o fungování integrovaného záchranného systému, o chování v krizových situacích, o bezpečné cestě do školy a také vědí, jak v případě potřeby přivolat pomoc.
V pondělí 19. 2.  prvňáčky ve škole navštívili strážníci městské policie Petr Karban a Libor Šolc, kteří si s nimi přišli popovídat o osobním bezpečí. Celou vyučovací hodinu děti ani nedutaly a pozorně naslouchaly vyprávění o tom, jaká nebezpečí na ně mohou číhat doma, ve škole, ale hlavně venku a jak by se měly chovat, aby neublížily sobě ani nikomu jinému. Dostaly informace, že mají důvěřovat především rodičům a příbuzným a být ostražité vůči cizím lidem. Strážníci je také varovali před riziky, která představují třeba zvířata. V závěru dostaly děti prostor na jejich všetečné dotazy. A že jich nebylo málo! Strážníci je všechny ochotně zodpověděli a také si vyslechli zážitky některých žáků.  
A co prvňáčky čeká v nejbližší době? Hned ve středu vyrazí v rámci projektu na Obvodní oddělení Policie ČR ve Dvoře Králové n. L.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko