Úspěchy žáků v letošním roce s přesahem regionu

Autorka: Ing. Alena Čiháková
NIDV je garantem literárních soutěží Evropa ve škole a Verše od srdíčka. V obou těchto soutěžích naše 5. A získala čestné uznání, tím navázala i na loňský úspěch. Žáci jsou vedeni Mgr. J. Hronešovou.
Do třetice opět tato třída získala i ocenění v soutěži Bambini litera a povídka žáků bude uveřejněna v jedné společné knize spolu s dalšími devatenácti oceněnými povídkami.
Literární potenciál v této třídě je obrovský (více http://www.zsstrz.cz/Aktuality/).
Literární soutěže Památník Terezy Novákové se zúčastnila A. Kubíková, která pod vedením Mgr. D. Hlavsové získala čestné uznání. A. Kubíková psala malé školní reportáže z výstav a divadel, která navštívila buď v rámci výuky, nebo ve svém volném čase.
Bára Dobrá se zúčastnila krajského kola v zeměpisné olympiádě.
Učitelé se účastnili během roku školení, která podporují jejich vzdělávací kompetence, a seznamují se s metodami výuky, které jsou důležité pro podporu rozvoje nadání.