Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Úspěch bývalých žáků je i naším úspěchem

Před několika týdny proběhly na základních školách zápisy do 1. třídy. Přišly k nim děti, na které školní práce teprve čeká. Ale stojí za to, si občas vzpomenout i na žáky starší, bývalé. Školní docházku již mají za sebou, navázali na ni střední školou nebo učebním oborem, ti cílevědomější poznali i vysokoškolský život. My, učitelé, jsme moc rádi, když nás dnes i po letech na ulici osloví, zavzpomínají, anebo potěší tím, že se jim v životě daří a jsou spokojení. Pokud zakusili i úspěch, pak je to šťastný bonus. Barbora Čiháková, bývalá žákyně naší školy, si zaslouženě na úspěch sáhla. Pro ni je to motivace k cestě dál. Pro nás malá soukromá výhra, že jsme přeci jen dětem něco užitečného předali. Bára, dnes již dospělá slečna, chodila do 1. -7. třídy ZŠ Strž v letech 1994-2001. Potom pokračovala šestiletým studiem na gymnáziu a stala se absolventkou Literární akademie Josefa Škvoreckého. Vedle školních povinností měla čas i na plno zájmů. Rozvíjela se všestranně, takže její rodiče nepřekvapilo, když začala hrát na flétnu, stala se posilou softbalového týmu, kupovala si jednu knížku za druhou a vedle toho zkoušela psát básničky. U psaní zůstala i nadále a se psaním je úzce spojený i její velký úspěch. Je mezi šesti kandidáty, které navrhla odborná porota na Cenu Magnesia blog roku (soutěž o nejlepší český blog publikovaný od roku 2015 dosud). Pokud se chcete dozvědět o této soutěži více, nebo Báru v její práci podpořit, můžete si přečíst potřebné informace v přiloženém odkazu. Přejeme Báře mnoho štěstí v tvořivosti. A těm, co tajně sní a málo si důvěřují, vzkazujeme - i ona byla kdysi vykuleným předškolákem, kterého doprovázeli za ruku k zápisu...
http://www.magnesia-litera.cz/#magnesia-blog-roku
učitelský sbor

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko