Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Umíme pomoci...

Autor: Dagmar Lárová

... pokud se staneme svědky nehody, nebo se kamarádovi udělá špatně? Děti ze třetích tříd se během školního roku seznamovaly se základy 1. pomoci, ale i jak přivolat záchranku,  jak se zachovat a postupovat, pokud se stanou svědky něčeho nečekaného. Ve výuce jim pomáhal bernardýn Beny ze záchranného kruhu (www.zachranny-kruh.cz). Zajímavá byla návštěva pana Jana Štípka, který s sebou přinesl "kamaráda" Boba, na němž si děti mohly vyzkoušet nepřímou srdeční masáž. Pomyslnou třešničkou na dortu byl výlet do Hradce Králové, kde naším cílem byla Letecká záchranná služba Královéhradeckého kraje.
Školní rok jsme ukončili malým testíčkem, kde si děti všechny nově získané informace zopakovaly pro případ, že by se o prázdninách do nějaké nepříjemné situace dostaly a musely "zasahovat". Myslím, že většina z nich by si hravě poradila. Za odměnu všichni dostali omalovánky 1. pomoci, kde je vše potřebné jednoduše nakresleno.
 
P6290160.JPG

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko