Učíme se pro život

V rámci hodin občanské výchovy se na konci školního roku uskutečnily dvě zajímavé  akce pro 6. ročníky, které navázaly na prvostupňové projekty Hasík a Umíme pomoci. Staly se nejen příjemným zpestřením výuky na konci školního roku, ale pomáhají připravit děti na krizové situace, se kterými se mohou v životě setkat.
Žáci se v jejich průběhu seznámili se základy poskytování první pomoci, zásadami osobního bezpečí i rizicích spojených s používáním ohně a el. spotřebičů.
Velkým přínosem bylo, že získali nejen nové informace, ale i praktické dovednosti, protože si mohli vyzkoušet např. volání na krizové linky, postup přivolání pomoci a úniku při požáru, zjistili, že masáž srdce je fyzicky velmi náročná. Příjemnou odměnou pro ně byly drobné dárky, které si pro ně lektoři připravili.

Na žáky 6. A ještě v pondělí čeká návštěva městského úřadu, kde se seznámí s fungováním samosprávy a státní správy, o kterých se učili.
VM