Tvůrčímu psaní se u nás daří

Na 1. stupni máme partu holek, které se kamarádí s papírem, tužkou a hlavně s naší krásnou češtinou. Zúčastnily se několika literárních soutěží a posbíraly kromě ocenění i tolik důležité zkušenosti. Své spisovatelské umění stihly ještě předvést na jedné z posledních soutěží, jejíž organizaci nepoznamenala opatření spojená s karanténou.
Mensa ČR vyhlásila tvoření na téma PERSONIFIKACE. Dívky tak musely ve své práci propůjčit obyčejným věcem lidské vlastnosti. Vdechly život školním pomůckám, a tak vzniklo velice pěkné kolektivní dílo ,,Co se děje v aktovce žáka Jakuba Nováka?", kde si na život v brašně stěžuje pomačkaný sešit spolu s dobráckým penálem a věčně nespokojenou gumou. Celá soutěž měla celostátní charakter a nebyla věkově omezená. O to více nás těší, že Marii Bukovskou, Anetu Erbenovou a Elišku Závodnou ze třídy 5.B vybrala odborná porota a pozvala ke slavnostnímu předání ceny do Prahy, které by mělo proběhnout na podzim v novém školním roce.
Přejeme dívkám, aby jim chuť do psaní vydržela co nejdéle a moc jim blahopřejeme!

Mgr. Jana Hronešová