Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Třeťáci v Lučanech nad Nisou

Autor: Mgr. Pavla Všetečková

I v letošním školním roce společně odjely třídy 3. A a 3. B (5. 6. 2017) směrem Lučany nad Nisou. Cesta proběhla hladce s jednou zastávkou na svačinu u benzínové pumpy. Hned po příjezdu nás uvítal známý pan kuchař s paní kuchařkou výborným obědem. Poté jsme se ubytovali, vybalili vše potřebné, naučili se český jazyk a matematiku a spěchali na rozhlednu Bramberk. Sice jsme na rozhledně byli již v minulých letech, ale jelikož s námi byli někteří žáci poprvé, museli jsme jim tuto rozhlednu ukázat.
V úterý jsme se hned ráno (kvůli předpovědi odpoledního deště) vydali na vzdálenější rozhlednu Slovanku. I tuto docela náročnou túru všichni statečně zvládli. A odpoledne, když pršelo, jsme pokračovali na chalupě v procvičování matematiky a českého jazyka.
Ve středu byl program nabitý. Stihli jsme učení, túru k pramenu řeky Nisy, stavění domečků v lese, opékání vuřtů i večerní diskotéku.
Čtvrteční odpoledne patřilo procházce do nedalekého lesa a stavění domečků ze všeho, co les dal. Večer si děti pomalu začaly skládat své věci do kufrů. Na úplný závěr večera předvedli odvážlivci své scénky a taneční kreace a představila se i jedna mažoretka.
Páteční den se nesl v duchu krátkého učení, balení a uklízení. Přesto si děti stihly pohrát na hřišti pod terasou. Pak už zbýval řízek k obědu a loučení.
Nesmím zapomenout na to, že si všechny děti každý den psaly svůj deníček o tom, co zažily.
Všichni jsme prožili krásných pár dní v přírodě, naučili se spoustu nového a zažili i nějaké to dobrodružství.
 
Ahoj Agátho, a za rok zase na shledanou.
 
Fotografie najdete ve fotogalerii.
 
 

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko