Stržánci vyhráli!

Autorka: Mgr. Radka Mazáková
Klání malých školáků je soutěž, kterou pořádá každoročně DDM Jednička. Utkávají se pětičlenná družstva ze všech dvorských škol. Zástupci třeťáků, čtvrťáků a páťáků řeší úkoly z mnoha oblastí. Nejsou důležité jen vědomosti, ale také souhra celého týmu i taktika. Letos poměřovali své znalosti z českého a anglického jazyka, poznávali různé druhy zvířat i zajímavá místa v České republice. Svůj úsudek a důvtip mohli vyzkoušet v matematických úlohách. Nejtěžší pro náš tým bylo poznat ze zvukových ukázek české i zahraniční pohádky. Možná je to tím, že veškerý svůj volný čas netráví u televize. Velkou podporou jim bylo publikum tvořené spolužáky, které soutěž napjatě sledovalo a náruživě fandilo. Některé soutěže byly určeny také divákům, kteří si za správnou odpověď odnesli odměnu. Na závěr akce děti převzaly medaile, putovní pohár a věcné ceny. Děkujeme kolektivu DDM Jednička za výbornou přípravu a organizaci soutěže.