Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Staráme se o květiny

Autor: Andrea Erbenová
Na začátku dubna si každý žák z naší třídy zasadil své semínko slunečnice. Květináčky se semínky jsme umístili na slunné místo k oknu. Děti svá semínka zavlažovaly a netrpělivě vyhlížely každou změnu.  Po pár dnech se objevily první klíčky a s nimi i veliká radost na dětských tvářích. Žáci každý den pozorovali změny ve všech květináčích. Rostlinky sílily, přibývaly lístky a za dva týdny se už v každém květináči zelenalo. Pozorovali jsme, jak se rostlinky otáčejí za sluncem. Při estetické výchově si každý vyrobil zápich ve tvaru slunečnice. Tím jsme potom dozdobili květináče a děti si odnesly své rostlinky jako dáreček pro maminku ke Dni matek. Doufáme, že slunečnice přinesly do každé rodiny štěstí a jarní náladu.
Když už jsme se pustili do „zahradničení“, postarali jsme se také o pokojové květiny u nás ve třídě. Děti si vyzkoušely, jak je přesadit. Práce kolem rostlin je bavila a našim třídním květinám se teď daří mnohem lépe.
Je příjemným zpestřením pozorovat parapety plné prospívajících a barevných kytiček. A půl roku po Vánocích máme mezi květináči i raritu – stále zdravě vypadající pryšec nádherný, neboli vánoční hvězdu. Přijďte se k nám do 4. A podívat!

Foto zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko