Štafetový pohár

Autor: Andrea Erbenová, Veronika Výborná

Dne 26. 4. vyrazila výprava z naší školy na Štafetový pohár, který se konal v Trutnově. Šestnáct žáků z prvního stupně změřilo své síly ve štafetovém běhu s dalšími školami z okresu. Jednalo se hned o tři závody. Závod štafety žáků první až třetí třídy (8 x 100m), závod žáků čtvrté a páté třídy (8 x 100m) a dvě smíšené štafety od první do páté třídy (8 x 200m). V každé štafetě nastoupilo osm závodníků, vždy čtyři děvčata a čtyři chlapci. Přes počáteční obtíže, kdy to vypadalo, že na soutěžní klání vůbec neodjedeme, jsme si závodní atmosféru nakonec užili. Naši závodníci zaslouží velkou pochvalu, i když se neumístili na medailových pozicích. Velice chladné počasí je nezastavilo a běželi ze všech sil. Většina z nich startovala na atletické dráze poprvé a musela se rychle zorientovat v nové situaci. Děti dnes nasbíraly cenné zkušenosti pro další závody.

Všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy.