Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Sraz "cirkusáků" v Těšovicích

Autor: Marie Pilařová

V pátek 22. dubna vyrazilo 25 dvorských cirkusových umělců na výpravu za projektovými kamarády. Vyjeli jsme v sedm hodin ráno autobusem a na místo setkání jsme dorazili v pravé poledne. Po ubytování ve školce a seznámení s dětmi z cirkusu TwingRing ze Stráže u Tachova a z cirkusu Medvídka Míši z Těšovic jsme odjeli na oběd do MŠ v Kolovči.  
V kulturním domě v nedalekých Srbicích jsme prožili úžasné odpoledne plné písniček, her, tance a soutěžení mezi jednotlivými školami, které pro nás připravili umělci z Prahy. Všichni jsme obdrželi krásné pamětní medaile. Po návratu do školky nás čekala veselá pohádka „O hloupém Honzovi“, kterou sehráli opět herci pod vedením Šimona Pečenky. Večer jsme si ještě udělali vycházku krásnou přírodou, kde jsme obdivovali obrovské kameny.
V sobotu jsme si sbalili a po snídani vyrazili do Kolovče, do Muzea techniky a řemesel, které patří mezi největší a nejobsáhlejší muzea svého druhu v Česku. V expozicích jsou zastoupena všechna tradiční řemesla a živnosti, které se nacházely na vesnici. V současnosti se v muzeu nachází 67 kompletních řemeslných dílen a živností a dalších dvanáct technických expozic. Součástí prohlídky je stále vyrábějící hrnčířská dílna, kde jsme měli možnost vidět hrnčíře při práci. Jednou ze zajímavostí je světoznámý kolovečský mlýn na přemílání starých bab na mladá děvčata. Bohužel mele pouze jednou za 5 let a další mletí bude až za 2 roky. :-)
Po výborném obědě jsme se vydali k domovu, kam jsme dorazili v odpoledních hodinách. Všem účastníkům se výlet moc líbil, jen nás mrzelo, že nemohli přijet i další cirkusoví kamarádi z našeho projektu. Snad někdy příště.

Foto naleznete na facebooku školy nebo zde na našich stránkách.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko