Sportování a drobné akce v prvním pololetí

V říjnu tradičně šesťáci vyráží na turistický kurz. Medvědí bouda nad Špindlerovým Mlýnem se již stala stabilním působištěm pro náš sportovní kurz. Abychom mohli splnit většinu cílů, které s kurzem souvisí, musí být slušné počasí. Nachodili jsme necelých 6O km a navštívili Labskou boudu, symbolický pramen Labe, Mohylu Hanče a Vrbaty, Labský důl, Špindlerovku, Dívčí a Mužské kameny atd. Teoretické znalosti jsme doháněli večerními přednáškami a celý kurz byl ukončen návštěvou Krkonošského muzea v Jilemnici s výstavou o historii lyžování. No, ne vždy se chtělo žákům stoupat do strmých kopců a zdolávat horské kamenité cesty, ale odjížděli plni nových zážitků, vědomostí a hlavně zkušeností s pohybem v horském prostředí.
První polovina listopadu patřila školnímu florbalu - naše hala byla svědkem bojů v okrskovém a následně v okresním kole. Postupně se u nás vystřídali holky i kluci ze všech škol z našeho města a blízkého okolí respektive vítězové okrskových kol v kategoriích 6. – 7. tříd a 8. – 9. tříd. V průběhu jednotlivých turnajů se na naší palubovce proběhlo zhruba 250 florbalistů a florbalistek. Vítězům gratulujeme a v krajských kolech přejeme mnoho hezkých branek v síti soupeřů.
První polovina listopadu byla ve znamení domácího pečení. Jednotlivci, skupinky nebo celé třídy se zúčastnili soutěže o nejlepší štrúdl na druhém stupni. Hodnotila se chuť, ale i vzhled. Celá soutěž proběhla o velké přestávce, kdy se nejprve soutěžící se svými výrobky připravili, následovalo hodnocení, vyhlášení a vše je zakončeno velkou svačinou.
Kalendářní rok ve škole je ukončený akcí vánoční stůl. Zde si třídy připraví stůl se vším, co se pojí s Vánocemi. Takže zde je vánočka, cukroví, různé vánoční symboly, ale třeba i bramborový salát, řízky, nealkoholický vaječný likér. Vše je domácí výroby a opravdu je se na co dívat a vše má velkou kvalitu. Úroveň se každým rokem zvyšuje a žáci stále vymýšlí nové, aby jejich stůl porota ohodnotila co nejlépe.
V prvním týdnu po vánočních prázdninách vyjeli sedmičky do Jánských Lázní na lyžařský kurz. Sníh nám naštěstí napadl a podmínky byly o poznání lepší oproti těm v prosinci. Kurzu se zúčastnila drtivá většina žáků sedmých ročníků a všichni si radovánky na sněhu užili. Ve středu nás navštívili v hojném počtu rodiče, kteří si zalyžovali a společně s dětmi si zasoutěžili ve slalomu o hodnotné ceny. Lyžařský kurz jsme zakončili výletem do Pece pod Sněžkou, abychom poznali i další známý krkonošský skiareál a vyzkoušeli si jiné sjezdové tratě.
V druhém pololetí nás čeká Velikonoční stůl, cyklistický kurz a vodácký kurz. Akcí sportovních i nesportovních je hodně a doufáme, že se jich zúčastní co nejvíce žáků. Sportu zdar

Učitelé druhého stupně