Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Spolupráce s Klubem přátel Tengenenge pokračuje

Autorka: Mgr. Vlasta Mertlíková
Také v letošním školním roce pokračuje spolupráce s Klubem přátel Tengenenge. V listopadu předali členové Klubu společně s několika dobrovolníky baťůžky, obuv a trička, která jsme společně nasbírali loni, dětem z této sochařské komunity v Zimbabwe.  Africké drobotině udělaly radost a v nových věcech přišly hned druhý den do školky, kterou zde Klub v rámci předškolního vzdělávání bezplatně provozuje. Míče a výukové materiály potěšily  žáky dvou základních škol, kam děti z Tengenenge dochází.
Stejně jako loni žáci a pracovníci naší školy vyrobili drobné předměty, které jsme věnovali Klubu. Sto procent  výtěžku z jejich prodeje je určeno na podporu vzdělávání dětí z Tengenenge. Letos děti ze Žirče vyráběly vánoční lucerničky, deváťačky tvořily originální nákupní tašky, žáci  6. B a zaměstnanci školy ušili látkové panenky.  V předvánočním čase se již  podařilo z prodeje získat 1.500 Kč. Prodej tašek a panenek bude i nadále pokračovat.
Pokud vám doma přebývají dětské boty, přineste je prosím do konce školního roku  (nejlépe pro děti ve věku 4 - 12 let). V létě budou předány Klubu.
Protože v Zimbabwe se ve školách platí školné, zkoušky na konci jednotlivých ročníků, uniformy, učebnice i sešity, budeme sbírat hliníkové plechovky a obaly, peníze za ně získané zašleme na účet  Klubu přátel Tengenenge na školné pro nadané žáky z této sochařské komunity. Mnohé z nich totiž patří ve svých třídách mezi nejlepší, zároveň však bohužel  také mezi nejchudší. Hliníkové obaly a hliníkové plechovky bez zbytků tekutin, prosím, pošlete po svých dětech do kabinetu Čj nebo je předejte panu školníkovi.

Všem dárcům  - minulým i budoucím - moc děkujeme.

Více informací o školce  naleznete na stránkách Klubu přátel Tengenenge.
Pár fotografií z listopadové  návštěvy Tengenenge  - předání obuvi, batohů a oblečení  naleznete zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko