Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Soutěž ve zpěvu

Autor: Mgr. Jana Hronešová

První jarní den patřil písničkám a mladým zpěváčkům. V Trutnově se konalo okresní kolo soutěže ve zpěvu.
Muzika nás obklopuje na každém kroku, ale zpívání samotné se z dětského života v současné době vytrácí. Najít mezi žáky příznivce houslového klíče tedy nebyl úkol vůbec jednoduchý. Nakonec jsme dali dohromady partu, která škole ani sobě ostudu určitě neudělala. Zástupci jednotlivých kategorií si vybrali lidové i umělé písně. Prvňáčky reprezentoval Tomášek Schwarzer s písničkou "Marjánko, Marjánko". V kategorii druhých a třetích tříd zpívala Káťa Široká českou lidovou "Nestarej se, ženo má". S melodií "Proč mě nikdo nemá rád" soutěžila žákyně 5. ročníku Justýna Anna Malá. I druhý stupeň měl svého zástupce, a to Aničku Šturmovou s těžkou písní "Dvě malá křídla".
Radost nám udělali všichni účinkující už jen tím, že se odhodlali zpívat před publikem a porotou. Velkým úspěchem ale bylo zvláště vystoupení Justýny Anny Malé, která si ze soutěže odvezla 2. místo. Zaujala přirozeným zpěvem i dobrou volbou písničky ze ,,staré" Popelky. Prostředí ZUŠ v Trutnově bylo pro tuto žákyni možná trochu komorní, protože nedávno zakusila pravou atmosféru nabitého brněnského Bobycentra, kde zazpívala českou národní hymnu. Večer byl věnovaný boji o mistra Evropy v thajském boxu, ale měl také dobročinný charakter.
Všem žákům moc děkujeme a Justýně Anně blahopřejeme. 
A co dodat na závěr? Děti, zpívejte!

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko