Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Škola spolupracující s Mensou

Během školního roku 2015/2016 naše škola pracovala velmi usilovně na tom, aby získala titul Škola spolupracující s Mensou. Každá škola má žáky, kteří jsou něčím výjimeční, a je na učitelích, jak k těmto žákům přistoupí. Snažíme se podporovat každého žáka v jeho úsilí. Někteří potřebují podpory více, někteří méně. Někomu se může zdát, že nadaný žák nepotřebuje ve škole podporu žádnou. Ale opak je pravdou, aby se tento žák nenudil, nepřestal pracovat, potřebuje stále nové podněty pro svoji práci. Naše cesta začala poskládáním informací jak začít, oslovením rodičů na 1. stupni a rodičů žáků 6. třídy, zda souhlasí s testováním společností Mensy. Toto testování si rodiče museli uhradit a dostanou domů základní kombinovanou informaci o svém dítěti, o jeho momentální a průměrné úrovni v oblasti logiky. Škola dostane jen ucelený anonymní soubor, který shrne výsledky, a my budeme vědět zhruba, kolik žáků je na obou pólech a kolik na středu. Pro žáky máme na příští rok připravený Klub deskových her na rozvoj logiky. Tento klub je podpořen společností Mensa poskytnutím kvalitních deskových her. Dále zde budou podpořeni žáci, kteří mají jazykové nadání. Vzdělávání je nekončící proces, který může být zábavný, obohacující jak pro žáky, tak učitele. Věříme, že se i tato část výuky podaří, a závěrem děkujeme rodičům za důvěru, kterou naší škole projevili v této nové oblasti.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko