Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí

Rok v přírodě - domácí mazlíčci

Autorky: Vychovatelky ŠD
V tomto školním roce budou děti ve ŠD pozorovat přírodu a její proměny v průběhu roku. Zjistí jak zajímavý je svět rostlin a živočichů, jaká zvířata žijí na statku, která můžeme chovat jako domácí mazlíčky, jak krásné jsou stromy na podzim, jak okouzlující je les...
V měsíci září děti pozorovaly změny v přírodě, sklizeň ovoce, sbíraly barevné listy stromů a povídaly si o zvířatech na podzim.
V říjnu se děti seznámily s plody listnatých stromů, které také sbíraly pro zvířata na zimu jako potravu. Chodily na procházky do přírody a upevňovaly si pravidla chování v přírodě.
V listopadu - v čase pro domácí mazlíčky, děti navštívily obchod - SUPER ZOO (ve dnech řed.volna). Povídali jsme si a kreslili domácí mazlíčky. Děti se také seznámily s "domečky" pro domácí mazlíčky, péčí o ně a jejich potravou.
Velké dík patří paní Husičkové (maminka Alžbětky z 1.A), která nám do školy přinesla "k pomazlení" samce agamy Albiho.
Příští měsíc - prosinec patří jehličnatým stromům - symbolu Vánoc. Popovídáme si o lese v zimě, budeme poznávat jehličnaté stromy a jejich plody.
V závěru tohoto roku se děti potěší novými hrami pod stromečkem, zazpívají si koledy a ochutnají domácí vánoční cukroví. Moc se všichni těšíme.
Foto zde.

Dvůr Králové nad Labem Královehradecký kraj Evropský sociální fond v ČR | Investice do rozvoje vzdělávání NAEP Kralovedvorsko